fbpx
24Apr

Mezi akce patří lukostřelba, raketbal, fotbal, surfování a další.

Podle nové studie zveřejněné v British Medical Journal se však zdá, že jsme možná podcenili závažnost problému.

Vědci z Oxfordské univerzity zkoumali data od téměř 50 000 dětí školního věku v rozvinutých zemích, aby prozkoumali vliv indexu tělesné hmotnosti na riziko kardiovaskulárních onemocnění. Zjistili, že ti, kteří měli nadváhu a byli obézní, vykazovali vyšší rizikové faktory kardiovaskulárních onemocnění, včetně vysokého krevního tlaku, cholesterolu a cukru v krvi, ve srovnání s těmi, kteří měli podváhu nebo normální váhu. Není překvapením, že vědci označovali vliv obezity na budoucí kardiovaskulární onemocnění jako „podstatný“ a „znepokojující“.

Tato zjištění jsou nepochybně alarmující a mohou být budíčkem, který naše země potřebuje k tomu, aby začala přijímat vážnější opatření k odstranění této epidemie. Podle CDC se dětská obezita za posledních 30 let více než ztrojnásobila a je z velké části důsledkem toho, že děti jedí příliš mnoho kalorií a nemají dostatek fyzické aktivity. Děti jsou dnes vystaveny řadě faktorů prostředí, které jim mohou ztěžovat rozhodování o zdravém životním stylu, včetně:

méně možností zdravého jídla a pitínedostatek každodenní, kvalitní fyzické aktivity ve školních areálechsnadnější přístup k vysoce kalorickým potravinám a slazeným nápojůmzvětšené velikosti porcízvýšené vystavení reklamám na nezdravé potraviny v televizi a v médiíchomezený přístup do bezpečných rekreačních středisek

Jako rodiče máte možnost umožnit svým dětem, aby se samy rozhodovaly zdravě tím, že budete modelovat zdravý životní styl a upravovat své vlastní chování. „Změna stravovacích a pohybových návyků našich dětí znamená, že musíme změnit i ty naše,“ vysvětluje vědecký ředitel ACE Cedric X. Bryant, Ph.D. „Pokud jsme upřímní sami k sobě, co děláme a příklad soubor výrazně ovlivňuje to, co naše děti dělají. Je životně důležité, abychom jako rodiče převzali odpovědnost za to, abychom byli dobrými a zdravými vzory pro naše děti, pokud jde o fyzickou aktivitu a rozumné stravování. To znamená být přemýšlivější, pokud jde o nákup potravin, plánování jídel a hledání příležitostí, jak se jako rodina stát fyzicky aktivnější,“ dodává Bryant.

Zde je několik praktických tipů, jak můžete pozitivně ovlivnit zdraví a pohodu svých dětí:

Omezte množství nezdravého jídla, které máte doma.Naplánujte si předem zdravá jídla, na kterých si pochutná celá rodina společně.Zkuste se zbavit zvyku používat jídlo jako odměnu za dobré chování.Plánujte dopředu, kdy budete jíst venku, abyste mohli dělat moudřejší a zdravější výběr.Hledejte jednoduché způsoby, jak se více pohybovat jako rodina. Naučte své děti například hry, které jste hráli jako děti, jako je tagování, chytání vlajky, poskok, kachna kachna husa nebo červený rover.Naučte své děti propojit pohyb s požitkem. (Pozn.: Mnoho činností se dnes odehrává ve strukturovanějším prostředí a mnoho dětí zapomnělo, jak si hrát, jen aby si hrály.)

V ACE se věnujeme boji proti epidemii dětské obezity a zlepšování zdraví a kondice naší mládeže. Jako součást těchto snah poskytujeme bezplatné vzdělávací materiály a informační zdroje těm, kteří pracují na podpoře fitness mládeže. Navštivte prosím naši stránku „Youth Fitness“, kde najdete další skvělé tipy, jak přimět děti k pohybu!

Je to teprve měsíc, co Hilary Duff oznámila, že čeká své první dítě s Mikem Comriem, ale už se zabydlela ve své nové cvičební rutině nastávající maminky!

Jak uvádí People, Duff udržuje upravené tréninky třikrát až pětkrát týdně s trenérem celebrit Harley Pasternakem. Pasternak se zmínil o tom, že řídil její srdeční frekvenci, minimalizoval dopady, vyhýbal se protahování a vyhýbal se ležení na zádech, aby si jako prioritu udržela tlak na střed.

Pokud jde o cvičení paží, Pasternak poznamenal, že přešel Duffovou z volných závaží na bezpečnější cvičení s kabelem nebo elastickým pásem v průběhu jejího těhotenství.

Jste nastávající maminka nebo trenérka nastávajících maminek? Jak upravujete své tréninky?

Pro více zdrojů si přečtěte ACE Fit Facts™, “Cvičení a těhotenství.” Pokud jste školitel a chcete se dozvědět více o práci s klienty před a po porodu, podívejte se na kurzy dalšího vzdělávání ACE.

[přes Lidé]

Pilates má zaslouženou pověst pro vytváření silných svalů a krásné postavy. Tyto tři skvělé pohyby, které se obvykle vyskytují na lekcích Pilates, jsou vysoce účinné při posilování a tvarování celého těla a lze je provádět z pohodlí vašeho domova.

Kdo řekl, že tě babička nemůže srazit a zastřelit basketbal? Nebo ten děda neuměl skok o tyči? Stačí si prolistovat tuto fotogalerii starších olympioniků na CBSNews nebo si prohlédnout upoutávku na dokument „Age of Champions“ níže, abyste byli ohromeni.

“Vítězství je všechno,” řekl John Tatum, jeden z plavců z Washingtonu, DC svému bratrovi. Nemyslete si, že tito starší olympionici s věkem ztrácejí konkurenční výhodu.

V San Diegu (domov ústředí ACE) v současné době soutěží senioři o zlato na olympijských hrách seniorů v San Diegu. Mezi akce patří lukostřelba, raketbal, fotbal, surfování a další.

ACE si myslí, že je docela úžasné, že tito starší olympionici jsou vyzdvihováni v dokumentu, a co je důležitější, zůstávají aktivní. Přečtěte si jeden z našich ACE FitFacts™ a zjistěte, proč si aktivní senioři více užívají života. A abychom podpořili zdravotní a fitness cíle starších dospělých, nabízíme členům AARP® 20% slevu a kupón na bezplatnou fitness konzultaci nebo skupinové sezení.

Pokud máte zájem sledovat „Age of Champions“, bude mít premiéru tento víkend na filmovém festivalu v San Diegu.

[přes KPBS]

Je to všechno o rozumu nad tlustší. Odpusťte mi, že jsem použil slovo “F”, ale nemohl jsem odolat. Koneckonců, mysl je ústředním nástrojem zdravého a udržitelného hubnutí. Vše ostatní následuje. Hubnutí začíná a končí v mysli.

Se správným myšlením může být účinný téměř každý program na hubnutí. Bohužel, sjednocujícím rysem více než 65 procent dietářů, kteří během prvního roku naberou váhu, a 85 procent dietářů, kteří přiberou na váze během tří let, je nezdravé, sebesabotující psychologické myšlení rhino gold gel opravdu funguje. To znamená, že většina dietářů neví, jak myslet jako hubený člověk, a místo toho jsou naplněni iracionálními samomluvami, které brání účinné změně životního stylu.

Abychom lépe porozuměli psychologii hubnutí, začneme přirozeně s posouzením naší emoční připravenosti na změnu. Od těch, kteří mají největší obavy, až po ty, kteří jsou skutečně připraveni a schopni provést smysluplné a trvalé změny životního stylu, je důležité pochopit a rozpoznat naši vlastní řeč. Naše nejhlubší a nejupřímnější základní hodnoty určují rozhodnutí, která uděláme, a když je odemkneme, budeme na cestě ke zdravějšímu, zdravějšímu a šťastnějšímu životu. Pracovat na těle, čísle na váze nebo dokonce na tom, jak někomu sedí džíny, než pracovat na mysli, je zbytečné.

Sebemonitorovací chování je dalším zásadním krokem k pochopení role, kterou hraje psychologie při hubnutí. Začíná to vedením alespoň třídenního deníku jídla, který vám pomůže lépe si uvědomit spouštěče jídla, výběr potravin, porce, štítky na obalech a tak dále. Nezbytné je také sebesledování myšlenek, nálady, spánku, celkové chuti k jídlu a aktivity při jídle.

Chcete-li úspěšně zhubnout a vytvořit si zdravou motivaci a dodržování, musíte věnovat čas pochopení a nápravě nezdravých psychologických kroků, které vedou od spouštěče k nevhodným volbám stravování:

Aktivační událost: Vidět lahodný kousek dortu na lince bufetuVíra: “Je to jen jeden kus dortu, nic moc. Kromě toho jsem měl těžký den a zasloužím si to,” nebo nějaká jiná mylná, nepřesná a neužitečná myšlenka(y)Důsledek: Pocit viny a úzkosti po jídle dortu

Posilování „svalu odporu“ nebo „svalu odevzdání“ je z velké části dáno myšlenkami. Zdravý proces hubnutí v zásadě zahrnuje reakci na sebesabotující myšlenky přesnými, logickými, racionálními a posilujícími myšlenkami. Například:

Sabotující myšlenky: “Být sytý je dobré a hlad je špatný.” “Jsem dobrý, když to nejím, a jsem špatný, když to budu jíst.” “Buď to mám úplně pod kontrolou, nebo úplně mimo.” “Ano, vím, že jsem před chvílí jedl, ale mám hlad.” Nahraďte je slovy: “Mám chuť, ale to neznamená, že MUSÍM jíst.”

Sabotující myšlenka: „Nemůžu vydržet pocit hladu, je to hrozné.“ Nahraďte to slovy: „Je to jen nepříjemné, ale dokážu to tolerovat… to odezní.“

Nejvyšší kognitivní zkreslení, které brání hubnutí, je: “Požaduji, abych mohl jíst, co a kdy chci.”

Psychologicky správné hubnutí vyžaduje uvažování jako člověk se zdravou váhou, což vede ke zdravějšímu životnímu stylu. To zahrnuje naučit se, jak:

rozlišovat mezi hladem a touhou po jídlerozvíjet schopnost tolerovat hlad a chutěcítit se spokojeně s tím, že nejste úplně sytímít pořádný monitor, kolik toho člověk snímít jiné metody než jíst, abyste se cítili klidněbýt sebevědomý tváří v tvář výpadkunebuďte znepokojeni spravedlivostí omezení toho, co a kolik jedíbýt pohodlné používat vhodné návyky změny životního stylu a zdravého myšlení po zbytek života.

Konečně je to tady – ta roční doba, kdy objímáme ghúly, skřety, další strašidelná stvoření a zábavné noční slavnosti. Zatímco v některých může představa misky a sáčků s čokoládou a jinými sladkými dobrotami vyvolat trochu zděšení, letos se nebojte! Přidáním těchto cvičení do vašeho cvičení na halloweenskou noc si můžete užít spoustu zábavy!

Zahřátí: Frankenstein Walk

Přidejte tento zábavný a efektivní pohyb k dynamickému zahřátí, abyste pomohli zvýšit tělesnou teplotu a zároveň funkčně připravili tělo na nadcházející cvičení. Začněte ve stoje, vykročte vpřed pravou nohou a vytáhněte levou nohu před tělo, pravou ruku přitáhněte k levé noze. Sestupte levou nohou a pravou nohu vytáhněte ven a natáhněte levou ruku k pravé noze. Opakujte tento cyklus pohybu při chůzi po podlaze. Omezený prostor? Žádný problém! Toto cvičení lze provádět i ve stoje.

Koordinace: Walk the Plank

Není třeba se bát pirátského hněvu nebo vodního propadu! Tato variace na běžně prováděné cvičení přidává na pohybu (podobně jako na otevřeném moři), který vás zavede na okraj lodního prkna a zpět, a to vše při náročné koordinaci a svalům jádra a horní části těla. Začněte v pozici předního prkna, udržujte jádro zapojeno a ramena a boky v kolmé poloze k podlaze. Začněte chodit vpřed, posuňte pravý loket a levou nohu dopředu, poté levý loket a pravou nohu – to je jeden „krok“. Udělejte tři „kroky“ vpřed a poté se přitiskněte na ruce (pravou dlaní zatlačte na podložku pod ramenem a poté udělejte totéž na levé straně) a nahlížejte přes okraj pomyslné desky. Snižte záda až k loktům a předloktím (vedoucí pravou paží) a otočte tento pohyb, pohybujte se zpět levým loktem a pravou nohou, celkem tři „kroky“ vzad. Znovu se zatlačte na dlaně, tentokrát vedu levou rukou.

Agility: Soaring Witch

Připravte se na vzlet s trochou efektní práce nohou a silnou spodní částí těla. Začněte ve stoje a začněte „během“ tím, že uděláte tři rychlé kroky s vysokým kolenem doleva (dopad levá noha, pravá noha, levá noha). Ve třetím kroku přesuňte váhu plně na levou nohu, zatímco pravou nohu táhnete za levou; současně otáčejte pomyslným koštětem na vnější stranu levého boku. Tento rotační pohyb je výzvou pro svaly středu těla, zatímco rychlé kroky a skoky posilují svaly spodní části těla. Opakujte tuto sekvenci na opačnou stranu a veďte pravou nohou.

Odolnost: Plazivý pavouk

Připravte se na plazení! Začněte ve vysoké pozici push-up, posuňte levou ruku dopředu a ohněte loket a současně vykročte vpřed levou nohou a přitáhněte koleno k lokti. Udržujte tělo co nejníže u země a opakujte na opačnou stranu (pravá ruka vpřed, pravé koleno k pravému lokti). Abyste minimalizovali množství rotace v kyčlích a trupu, udržujte břišní svaly zapojené po celou dobu cvičení a zaměřte se na kontrolu své rychlosti pohybu.

Síla: Vyděšená kočka/Pouncing Werewolf

Začněte u psa otočeného směrem dolů a pomalu se posouvejte vpřed, ramena naskládejte přes zápěstí, zatímco zatahujete pravé koleno do hrudníku, a zakulacujte záda, když napadáte svaly jádra. Vydržte 1-2 sekundy ve „vystrašené kočce“ a s výdechem ustupte pravou nohou dozadu a začněte přesouvat váhu zpět. Pohybujte se směrem ke psovi obrácenému dolů, hluboce pokrčte kolena a dostaňte se do natažené skrčené polohy. Nadechněte se „bouchajícího vlkodlaka“ a s výdechem opakujte pohyb na opačnou stranu (přitáhněte levé koleno dovnitř). Pokračujte ve střídání stran, jak se budete pohybovat tímto celotělovým cvičením.

Rovnováha: Svázaná mumie

Toto cvičení je jednoduchou variací na jógovou pozici běžně známou jako orel. Začněte ve stoje a natáhněte obě paže před tělo, dlaně směřující k podlaze. Mírně pokrčte kolena a pomalu přenášejte váhu na pravou nohu, překřižte levé stehno přes pravé. Odtud se můžete rozhodnout položit prsty levé nohy na podlahu (těsně mimo pravou nohu) nebo pro větší výzvu se pokusit dotknout se prsty levého kotníku nebo dokonce obtočit prsty kolem pravé nohy. schovat se za kotník. Jakmile jste v této pozici, překřižte ruce před hrudníkem a položte ruce na protilehlá ramena. Vyzvěte rovnováhu na této straně po dobu 5-30 sekund a poté opakujte na opačnou stranu, přičemž přepněte ruce a nohy.

Cool-down: Posazený chrlič

Začněte ve stoji v plié pozici, s chodidly jen širšími než na šířku boků, prsty mírně vytočené. Konečky prstů stáhněte dozadu za uši, lokty držte široce a pomalu začněte přitahovat lopatky k sobě. Držte tuto pozici po dobu 20-30 sekund a protáhněte se hrudníkem a rameny. Poté se pomalu začněte spouštět dolů do pozice nízkého dřepu a položte ruce na zem mezi chodidla. Zaměřte se na to, aby byly obě paty na podlaze, když stahujete kostrč dolů k podložce, ramena tahejte dolů a dozadu, abyste udrželi páteř dlouhou (podobně jako u girlandy). Pro větší podporu umístěte pod tělo blok jógy, na který se lehce posadíte. Vydržte v této poloze 20-30 sekund, než se pomalu vrátíte do stoje. Opakujte celou sekvenci.

Hledáte kreativní způsoby, jak přimět své děti k aktivitě mezi triky a dárky? Podívejte se na tyto zábavné aktivity, které je rozpohybují a přitom si libují v halloweenském duchu!

Categories: Uncategorized